03. 11. 2017

Být v přírodě, zasportovat si a dobře se najíst

Tak zve Petr Konečný, majitel Golf parku Lhotka k návštěvě. Hodnotí také  druhou sezónu provozu areálu a vypočítává novinky, o nichž se ve Lhotce vážně uvažuje. Vše najdete v rozhovoru níže.

Golf park Lhotka uzavřel letní část sezóny 2017. Jaká byla návštěvnost  ze strany golfistů, kteří chodili trénovat? Jste spokojeni? Jaký je poměr dospělých a dětí? 

Jedná se o naší druhou sezonu a bylo znát že nás objevilo víc golfistů než v sezoně úrvní. Každopádně ti, kteří nás objevili se rádi vracejí. V současné době je více dospělých, kteří u nás trénují, ale to je dáno tím, že většinou děti trénují u golfových klubů, kde mají dětské akademie. To bychom chtěli příští rok změnit a dětskou akademii udělat i u nás. Přeci jenom je to k nám z Ostravy a okolí blíže než na ostatní hřiště.  Co se týká spokojenosti, tak to zdaleka ještě nejsme. Víme, že nejsou vyčerpány všechny možnosti našeho areálu a i my máme na čem pracovat. Také naše plány do budoucna jsou ještě před námi.

Cílem areálu je přitáhnout pozornost ke golfu ze strany co nejširší populace. Povedlo se? 

Pozitivní je, že spousta lidí k nám přijde jen tak posedět na kávičku, oběd nebo snídani a když zjistí, že si mohou  golf vyzkoušet, tak to zkusí. Někteří to pak zkouší opakovaně a začnou se golfu věnovat více. Takže si myslíme, že naše cesta je správná. Golf je nádherný sport, ale má špatnou pověst a to je velká škoda. Myslím, že je otázka času, než  většina lidí pochopí krásy tohoto sportu.

Kromě krásného a profesionálního prostředí pro trénink golfu, poskytuje areál různé gastronomické požitky. Které byly v letošním létě z vašeho pohledu nejvíce povedené? Které pak nejvíce překvapili?

Těžko říci. Myslím, že všechny tematické víkendy byly velmi slušně navštěvované a páteční grilování mělo také dobrý ohlas. Nejvíce mne překvapila hned první akce a to zahájení sezony v dubnu, kdy nám vyšlo počasí a byla největší návštěvost od otevření areálu.  

Pro návštěvníky připravujete speciální víkendová menu. Která jídla považujete za nejzajímavější? A která jsou největší výzvou pro mistra kuchaře?

Těžko říci, protože všechny jsou zajímavé. Největší výzvou byly zatím tak zvané prvorepublikové speciality. Myslím ale, že jsme obstáli - nad nadívanými křepelkami i daňčími steaky se naši hosté doslova rozplývali. Začátkem prosince chceme udělat pravou domácí zabijačku, kde budeme výrobky přímo před očima návštěvníků vyrábět. To by mohlo být také zajímavé a zároveň i výzva pro naše kuchaře.

Mnoho firem, institucí, jednotlivců i sportovních klubů objevilo Golf park Lhotka jako naprosto jedinečný prostor pro společenská setkání, teambuilding, pracovní jednání, porady či menší konference. V čem vězí kouzlo Golf parku Lhotka? Proč si jej vybírají? 

Myslím, že důvodů je několik. V dnešní době už spoustě lidem nestačí jen sedět v hospodě, ale chtějí být v přírodě, zasportovat si, vyzkoušet sport, který ještě nikdy nedělali, zahrát si Adventure golf  a dobře se najíst. To všechno u nás najdou. Proto se k nám lidé vracejí a my jsme za to velice rádi.