24. 10. 2017

Jak se jedlo za T. G. M.?

U příležitosti 99. výročí vyhlášení první Československé republiky, které oslavíme 28. října, přijměte pozvání k ochutnávce specialit „prvorepublikové“ kuchyně. Jaká byla?

Formovala se v době prudce se zvyšující životní úrovně. V Praze a dalších větších městech se otvíraly restaurace, kavárny, taneční bary, cukrárny… a všude se dobře vařilo a jedlo. Velkou inspirací byla tehdejším šéfkuchařům anglická a francouzská kuchyně, takže se ve svých kulinářských experimentech pouštěli i do přípravy žabích stehýnek či šneků, ale také krémových polévek, rafinovaných bujonů, nákypů apod.

Vše bylo doplňováno tradičními regionálními pochutinami a recepty donesenými do měst kuchařkami a hospodyněmi přicházejícími z venkova. Vařila se také kuchyně rakouská, německá a maďarská. Před zdomácněním se většina dočkala jistých změn. Třeba z hašé (z francouzského hachée - nasekaný) se stala haše. A často se maso také namísto nasekání namlelo, čímž přišlo o šťavnatost, ale všichni jej milují.

Přijďte si pochutnat s troškou nostalgie do Golf parku Lhotka na pravé a za první republiky nesmírně oblíbené kulajdě, pečených šnecích, nadívané křepelce či daňčím steaku s kaštanovo-ořechovou nádivkou.

Vyberte si a objednejte si svůj stůl!

 

 

Těšíme se na Vás!

 

Tým Golf parku Lhotka