20. 09. 2017

Kapitánka univerziádní golfové reprezentace České republiky hlavní trenérkou v Golf parku Lhotka

Na první pohled křehká mladá dáma s vybraným, sebejistým, ale upřímným a přátelským chováním, která vzbudí okamžitě vaší důvěru. To je Veronika Holišová. Od září 2017 šéfka golfových činností v Golf parku Lhotka.

Seznamte se, prosím.

V Golf parku Lhotka budeš trénovat golf jednotlivce, skupiny i děti od začátečníků po zkušené. Sama máš za sebou úspěšnou kariéru a ještě v srpnu jsi vedla naši ženskou reprezentaci na Univerziádě na Taiwanu.  První a zcela přirozená otázka tedy je, jak jsi ty sama začínala s golfem?

Golf jsem začala hrát ve 14 letech a přivedl mě k němu táta. Opravdu vážně jsme jej ale začala brát až ve chvíli, kdy jsme se seznámila se španělským trenérem Joaquinem Millanem Navarrou. Byl mým vzorem, trenérem a přítelem v jedné osobě. Naučila jsem se hodně a dnes z toho všeho mohu čerpat.

Jsi certifikovanou trenérkou TPI - Titleist Performance Institute. Co to znamená?

Každý držitel certifikátu TPI byl proškolen metodami vytvořenými nejlepšími světovými odborníky nejen na samotný golfový švih, ale také na zdraví a fyzickou zdatnost, musel splnit náročné zkoušky a dnes získané zkušenosti může předávat dál.

TPI rozšiřuje kompletní spektrum pohybových schopností a dovedností už u dětí od neútlejšího věku. Důležité je přitom vědět, na co a v jakém věku se u mladých hráčů zaměřit. Díky fyzickým základům, které se u dětí odborně rozvíjí již od předškolního věku, lze v dalších letech mnohem rychleji a efektivněji u těchto mladých hráčů vyvíjet golfový švih.

TPI je program, který si klade za cíl vychovat všestranné sportovce, kteří budou zaměřeni na golf a budou mít díky svým fyzickým předpokladům klíčovou výhodu před svými vrstevníky, kteří prošli pouze standardním jednostranně orientovaným golfovým programem. Nedostatek pohybu a špatné pohybové návyky zafixované v dětství jsou v dalších letech určitým omezením, které znesnadňuje růst do špičkové výkonnosti. 

Veroniko, máš mnoho zahraničních zkušeností. V jakých jazycích můžeš vést své lekce?

Samozřejmě česky a také anglicky. Každý zájemce o trénink je vítán. A chtěla bych zdůraznit, že nemluvím nějakým nesrozumitelným jazykem golfové smetánky, ale naprosto jednoduše a lidsky se snažím dospělým i dětem zprostředkovat lásku k tomuhle nádhernému sportu.

Často zmiňuješ dětské tréninky. Jaké jsou tvé plány v Golf parku Lhotka v tomto ohledu?

Trénování se věnuji od roku 2009, kdy jsem ve svém mateřském golfovém klubu v Šilheřovicích začala pomáhat s dětskými tréninky. V průběhu času jsem absolvovala už zmíněné TPI školení a dnes bych nabyté zkušenosti chtěla předávat i ve Lhotce. Budeme vytvářet 4 – 10 členné skupinky dětí, ideálně vytvoření dvou skupin od 7 do 10 let a od 11 do 15 let a dle domluvy vytvoříme tréninkový plán. Pokud se ze začátku nenajde dostatek dětí, budou lekce společné. 

Trénuješ ale nejen děti...

Od roku 2011 jsem jako asistentka golfových tréninků akademie a trenérka fyzické kondice působila v elitní golfové akademii na Kunětické Hoře - společně s Joaquinem Navarrem. Vedla jsem zde také Ladies Academy a privátní lekce. Poté jsem se na sklonku roku 2014 odebrala na dvouletou cestu po Novém Zélandu a jiných zemích. No a v současné době bych velice ráda zúročila vše co znám zde,  v Golf Parku Lhotka. Moc se na vše těším.

 

Veronika se narodila 21. 9. 1984 v Ostravě. Jejím domovským klubem je Park GC TJ Mittal Ostrava (Šilheřovice). Kromě golfu má ráda fitness, jízdu na koni, procházky a hudbu. Mimo golfové tréninky se v osobním čase věnuje vedení lekcí Pilátes, golfovému fitness a metodě EFT (technika emoční svobody). Více najdete na osobních stránkách www.veronikaholisova.cz.