09. 07. 2017

Kdo pro vás vaří? Adam Konečný, seznamte se.

V Golf parku Lhotka se snažíme potěšit každého návštěvníka nejen zázemím pro golf, ale i dobrou kuchyní. Duší kuchyně je Adam Konečný. Připravuje receptury, jídla, peče vlastní chléb a práci v gastronomii miluje. Dovolte nám, abychom jej představili v krátkém rozhovoru.

Co máš na vaření nejraději?

Ten konečný výsledek, když se dílo podaří a lidem chutná

Jaké je podle tebe dokonalé jídlo?

Podle mě takové, které se je dobře ochucené a trefí se tomu, kdo jej jí, přesně do chuti.  

Jaké je tvé oblíbené jídlo?

Mám rád různá jídla. Třeba svíčkovou nebo hovězí steaky, ale také čerstvou zeleninu, pečená masa na nejrůznější způsoby.

Známý Zdeněk Pohlreich se ke kuchařině dostal z donucení a ani jej to z počátku nebavilo. Nakonec kouzlo řemesla nalezl a uspěl. Jak to máš ty?

Musím přiznat, že ve své době byla volba tohoto oboru volbou menšího zla. Vůbec by mně tehdy nenapadlo, že mně to tak chytne a budu vařit s takovou radostí a potěšením.

Na čem si musíš dát nejvíce záležet, abys uvařil k maximální spokojenosti své i hosta?

Určitě na přípravě. Pokud kuchař není připraven, dostane se do časové tísně a pod tlak, což se vždy odrazí na kvalitě jídla, i kdyby bylo z těch nejlepších surovin. Takže je potřeba být v pohodě. A jinak, samozřejmě nikdy nevydám jídlo, které bych před tím neochutnal. Kdybych měl sebemenší pochybnost, hostovi bych je nenaservíroval.

V čem se liší tebou připravovaná jídla v restauraci Golf parku Lhotka od těch v jiných běžných podnicích?

Tak asi nejvíc tím, že v jiných restauracích nevařím já a můj kolega Petr (úsměv). Jinak je to určitě prostředí, ve kterém jídlo podáváme. Ale upřímně, nemyslím si o mém jídle, že je něčím výjimečné. Prostě je připraveno z kvalitních, správně upravených surovin, ochucené tak, jak chutná mě a celému týmu Golf parku Lhotka a zatím i našim hostům.

Kromě kuchařského umění, ti není vzdálená ani "pekařina". Co je tvojí hlavní specialitou, kterou ochutná každý host ve Lhotce?

Určitě chléb, který sám peču a podáváme jej k různým masům, nakládaným tvarůžkám, hermelínu nebo domácím paštikám. Pak samozřejmě děláme vlastní knedlíky a koblihy. To už ale cukrařina.