16. 06. 2021

21. 6. Otevíráme 6 jamkové hřiště! / Rozhovor P. Konečný

Může být dostupné i pro Vás!

 

 

Náš sportovní areál a restaurace Golf Park Lhotka v ostravské městské části Lhotka, otevírá 21. 6. první veřejné 6 jamkové golfové hřiště.

 

 

Rozhovor s majitelem a zakladatelem GPL: 

Ptáme se pana Petra Konečného, člověka který znal ještě před pár léty pojem “GOLF” pouze z médií. Tento sport ho natolik okouzlil, že zanechal své nejoblíbenější hobby “severské rybaření” a vrhl se s novými holemi křižovat nejbližší greeny. I ty byly však v rámci svého podnikání ve stavebnictví příliš vzdálené a tak se rozhodl s narůstajícím nadšením pro tento sport vybudovat vlastní tréninkové plochy.

 

 

 

 


Pane Konečný, jste stále stejný nadšenec do golfu i po těch létech úsílí, kdy se Vám podařilo vybudovat něco tak ojedinělého ve Vašich podmínkách?

Možná to překvapí, jsem, a stále větší. Vše stálo nemalé prostředky a bez dotací to jde ztěžka, ale stále mám chuť udělat tento sport dostupnější pro širokou veřejnost. Náš areál jsme otevřeli v roce 2016 jako tréninkové plochy jak pro profesionály, tak pro úplné začátečníky. Rodinám s dětmi nabízíme zábavu s Adventure golfem, který sice připomíná minigolf, ale dnes se na těchto hřištích pořádají mistrovské turnaje, (a to se týká i toho našeho). V naší restauraci mají návštěvníci možnost ochutnat skvělou gastronomii nebo například sezónní grilování a naší obchodní partneři zde mají ideální podmínky pro pořádání firemních akcí. Cesta k nám a dostupnost je autem 10 min. z centra Ostravy a jezdí kolem nás i MHD. Zmínil bych i cyklostezku vedoucí kolem nás zvláště dnes, kdy nám uzavřeli most (do konce roku) přes Odru v Petřkovicích.

 

 

 


Zmínil jste vaší “restauraci”, jak se Vám vedlo v době “covidové” a omezujících vládních opatření?

Musím poděkovat celému našemu týmu, protože jsme vše zatím ustáli se ctí. Na začátku loňského roku jsme zrekonstruovali restauraci a než jsme ji stačili otevřít, tak nám ji pandemie uzavřela. Provoz kuchyně jsme nepřerušili a jídlo začali rozvážet, vydávat z okénka a vyrábět vlastní produkty v podobě dárkových balíčků. Množství objednávek se stále navyšovalo, výhodou pro naše zákazníky byl rozvoz do 10 km zdarma, vlastně to funguje až dodnes. Činnost sportovního areálu jela také naplno, vybudovali jsme nové 6 jamkové - veřejné hřiště a založili vlastní golfový klub pod registrací ČGF, členská základna čítá již okolo 120 členů. Připravili jsme širší program výuky golfu pro děti pod dohledem profesionálních trenérů. Od května se nám rozjel 4. ročník dětské golfové akademie, novinkou je vedle volnočasové kategorie také kategorie výkonnostní, zde máme 5 tříd a celkem 37 dětí. Do programu výuky kromě golfové etiky a pravidel je také zařazená hra na novém hřišti. A samozřejmě dětské prázdninové kempy, máme 4 turnusy pro skupiny 16-ti dětí a již je vše obsazeno. Říká se že “štěstí přeje připraveným”, v našem případě to není jen o štěstí, ale o nezahálení, o neremcání na těžkou dobu, ale především o poctivé práci.

 

 
Nové hřiště je Váš další “milník”, co si můžeme představit pod pojmem “ veřejné hřiště”?

Ano jsme “veřejné hřiště”, byť jen 6 jamkové a na krátkou hru, ale vstup na rozdíl od jiných, bude bez nutnosti vlastnit “zelenou kartu (osvědčení o hře)”. Úplný začátečník a bez doprovodu zkušeného golfisty bude seznámen s pravidly a zaškolen, jak se na hřišti chovat a dodržovat pravidla. 

 

 

 

 


Jaké jsou Vaše nejbližší plány a co ještě chcete v této sezóně stihnout?

Rád bych, aby už nic tak zásadního jako byl Covid, nám nestálo v cestě nabídnout našim zákazníkům vše co pro ně připravujeme. Nejbližší a nejvýznamější akce je slavnostní otevření nového hřiště pro hosty a partnery, kteří se podíleli na výstavbě. Pro veřejnost pak bude hřiště přístupné od 21. 6. Z golfových akcí nás čeká turnaj série CZECH ADVENTURE GOLF TOUR – OSTRAVA OPEN 27. 6. Je to již zmiňovaná hra formou minigolfu a do startovní listiny se mohou přihlásit i amatéři. Turnaj je rozdělen do věkových kategorií, zúčastnit se mohou i děti od 5 let. Správně jste položil otázku “co se dá ještě v této sezóně stihnout”? Určitě dost, restaurace nabídne svůj gastro program v podobě tématických zaměření a hlavně oblíbené a vyhledávané sezónní grilování. Z kulturních akcí to bude opět letní kino a pokud nám to vládní opatření dovolí, plánujeme doprovodné hudební produkce.

 

 

 

 

 


Co by jste chtěl říci nebo vzkázat závěrem?

Chtěl bych Vás samozřejmě pozvat k nám. Nejen zkušeného golfistu za tréninkem a hrou, ale také každého nadšence nebo sportovně založenou rodinu. Přijďte a vyzkoušejte si tento krásný a u nás snadno dostupný sport. Nenechte se odradit uzavřeným mostem, sedněte na kolo nebo si udělejte procházku – stezkou z města jste u nás “coby dup”. V krásném a klidném prostředí si můžete aktivně odpočinout, skvěle se najíst nebo jen tak si vychutnat kávu s dezertem na terase.

Sledujte nás na našem webu a sociálních sítích. Těšíme se na Vás.